Modyfikacje i tuning maszyn budowlanych: Podniesienie mocy i diagnostyka

Tzw. "Chiptuning", czyli modyfikacja oprogramowania sterownika silnika, nabiera coraz większej popularności w ciągłych poszukiwaniach wyższej wydajności i wyższej mocy. Zastosowanie modyfikacji do maszyn budowlanych oferuje wiele korzyści, w tym zwiększoną sprawność, zwiększony moment obrotowy, a także oszczędność paliwa. Zobaczmy zatem, jak działa proces tuningu obecnie używanych maszyn budowlanych.

Jak wykonywany jest tuning maszyn budowlanych?

Zrozumienie podstaw chip tuningu

Polega to na modyfikacji parametrów sterowania silnikiem przez oprogramowanie sterownika. W wielu przypadkach, proces ten wiąże się z podniesieniem mocy silnika, co przekłada się na lepsze osiągi i wydajność pojazdu.

Zastosowanie tuningu w maszynach budowlanych

Tuning dla maszyn budowlanych ma za zadanie zwiększyć moc i moment obrotowy, co jest istotne dla cięższych maszyn, takich jak koparki, walce, harvestery itp. Prawidłowo przeprowadzony tuning może zapewnić uwypuklenie potencjału ukrytego w silniku naszej maszyny, przy zachowaniu bezpieczeństwa i nieprzeciążania innych elementów roboczych.

Zalety modyfikacji w maszynach budowlanych

Choć modyfikacja przynosi wiele korzyści, takich jak zwiększona wydajność silnika i oszczędność paliwa, niesie też ze sobą pewne ryzyka. Zaniedbanie odpowiedniego procesu może doprowadzić do przeciążenia składników silnika, co może skutkować kosztownymi naprawami. Dlatego zawsze zaleca się korzystanie z profesjonalnych usług serwisowych podczas wykonywania tunningu maszyn.

Jak wygląda procedura w EnginEcoPower?

  1.  Identyfikacja wymagań
    Skontrolujemy parametry pojazdu, charakter jego użytkowania i wymagania klienta

  2. Wprowadzamy zmiany
    Po przeprowadzeniu diagnostyki wykonamy kopię zapasową i modyfikację oprogramowania pojazdu oraz to przetestujemy

  3. Testowanie
    Podczas testów oceniamy wpływ modyfikacji na zużycie paliwa i styl jazdy kierowcy

  4. Ocena oszczędność paliwa i poprawy parametrów pojazdu, faktura

Wzrost osiągów maszyn budowlanych i rolniczych

Podniesienie mocy silnika poprzez zmianę sterowania silnika pozwala na zwiększenie mocy i momentu obrotowego, co przekłada się na lepsze osiągi maszyny. Dzięki temu, nawet cięższe maszyny, takie jak koparki, mogą działać efektywniej.

Zwiększona moc i moment obrotowy

Zwiększona moc i moment obrotowy przekładają się na zdolność maszyny do wykonywania cięższych zadań. Nie tylko silnik pracuje efektywniej, ale również cała maszyna może wykonywać więcej pracy w krótszym czasie.

Sprawność i oszczędność paliwa

Modyfikacja pozwala nie tylko na zwiększenie mocy, ale także na oszczędność paliwa. Zmiana sterowania silnika sprawia, że silnik pracuje bardziej wydajnie, co oznacza, że potrzebuje mniej paliwa do wykonywania tych samych zadań.

Modyfikacje maszyn - co warto wiedzieć przed wyborem serwisu

Wybór odpowiedniej firmy jest kluczowy. Warto poszukać firmy z doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami. Ważne jest również, aby oferował on kompleksowe usługi, takie jak diagnostyka, aby móc dostosować naszą maszynę do naszych indywidualnych potrzeb.

EnginEcoPower - opinie

Zajmujemy się modyfikacjami oprogramowania jednostek sterujących maszyn budowlanych. Nasza firma ma własne centrum rozwoju z zapleczem do testowania naszych produktów. Nasi wyszkoleni technicy są w stanie dotrzeć do twoich maszyn w dowolnym miejscu w Polsce. Jesteśmy czeską firmą w sercu Republiki Czeskiej o międzynarodowym zasięgu. Łącznie z innymi naszymi oddziałami z branż takich jak transport czy rolnictwo, mamy za sobą ponad 90 tys. modyfikacji maszyn!